CZYM JEST KWAS HIALURONOWY?
Kwas hialuronowy występuje fizjologicznie w naszych tkankach, głównie w skórze. Dzięki jego wyjątkowej zdolności wiązania wody jest odpowiedzialny za utrzymanie właściwego nawilżenie skóry. Niestety z upływem lat zawartość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu, co prowadzi do powstania zmarszczek.
Utrata kwasu hialuronowego powoduje, że skóra traci zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody. Jeżeli ilość tego ważnego składnika obniża się, objawy starzenia stają się coraz bardziej widoczne.
JAKI KWAS HIALURONOWY JEST STOSOWANY PODCZAS ZABIEGU?
Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej uzyskiwany jest poprzez biosyntezę, a cząsteczki kwasu otrzymywanego tą metodą rozkładają się w organizmie zupełnie naturalnie. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych.
JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Preparat (w formie żelu) wprowadza się podskórnie cienką igłą w linię zmarszczki lub w bruzdę. Po wstrzyknięciu, kwas hialuronowy wiąże wodę i powiększa objętość leczonej okolicy co prowadzi do wygładzenia skóry w tym miejscu.
JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT WYPEŁNIENIA?
Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest odwracalne. Efekt widoczny jest przez około 9 – 12 miesięcy, po tym czasie stopniowo i naturalnie zanika. Okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od:
- wieku,
- rodzaju skóry,
- trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV, może skrócić czas działania).
JAK DŁUGO TRWA ZABIEG?
Zabieg trwa ok. 30 – 40 minut.
JAKICH EFEKTÓW MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ?
Oprócz działania wypełniającego uzyskujemy także efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu skóra utrzymana jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem
JAKIE SĄ MOŻLIWE OBJAWY NIEPOŻĄDANE?
Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują po 1-2 dniach
CZY SĄ JAKIEŚ PRZECIWWSKAZANIA?
– ciąża, karmienie piersią,
– choroby o podłożu autoimmunologicznym,
– skłonność do powstawania blizn przerostowych,
– stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).